Click
Chat
 
Du kan vedhæfte PDF, JPG, PNG, DOC(X), XLS(X) og TXT-filer. Klik på ikonet, vælg fil og vent til upload er færdig før du indsender eller uploader endnu en fil.
60
Vedhæft Send
Historik

Vælg chat via ovenstående menu
Luk reklame

Q&A med Genmabs CEO, 4 March Kl. 16 Læs mere her
      
side 1 / 1
Opret nyt indlægSorter: Nyeste|Bedste|Egne|Ulæste

0 25/9 07:26 Mhkn 75850 ER DU MELLEM 45 OG 65 ÅR.






10 14/7 09:24 Occam 69504 Maturity mismatch: Tikkende bombe under rea..

DANSKE.CO, JYSK.CO, NDA DKK.CO


5 14/7 12:55 TeamGarlic 69505 Godt indlæg, Occam. Hvis problem er det: låntagerne ka..

1 14/7 13:19 Helge Larsen/PI-redaktør 69506 "Finanstilsynet er i gang med at undersøge, hvordan ..

2 14/7 14:03 Occam 69507 Ja, det er et centralt spørgsmål: Hvordan kommer vi ..

7 14/7 14:43 doodha 69508 Endnu engang kommer man til at tænke på, hvor tåbeli..

0 15/7 07:17 TeamGarlic 69515 Var det ikke EU, som ville afdragsfrie lån ? Det er..

0 16/7 07:13 TeamGarlic 69519 Læste i Berlingeren, at FinansTilsynet skal komme..

1 16/7 07:39 Occam 69520 Det er fint for os, hvis svenske banker vil påt..

0 16/7 08:40 TeamGarlic 69521 Din holdning til bankunionen ? Skal DK tiltræd..

1 16/7 09:26 Occam 69522 Ja! De tre største pengeinstitutter i Danmar..

1 19/7 12:27 doodha 69531 Det er lidt utroligt - men min spydige bemærkning m..

1 19/7 03:34 bgadk 69529 Jeg synes Danmark har klaret sig nogenlunde igennem kr..

1 19/7 06:27 Occam 69530 Problemet med maturity mismatch er, at det muliggør ..

0 19/7 14:24 bgadk 69532 Som ved alle stormløb på bankerne, så er det basere..

0 19/7 14:31 bgadk 69533 I øvrigt mener jeg ikke at boligejerne har "brug" f..

3 20/7 13:07 mccarthy 69535 Til bgadk. Du mangler et faktum. Dansk Realkredit..

0 22/7 19:51 bgadk 69538 Realkreditten er med hensyn til hæftelse ikke a..

0 22/7 19:58 bgadk 69539 Jeg kan i øvrigt ikke se at det faktum at en st..

0 24/7 11:49 mccarthy 69551 Hej bgadk. Jeg accepterer dine argumenter ford..

0 24/7 18:43 bgadk 69554 På en måde, så er Kina allerede begyndt at l..



0 13/1 08:55 nfø 67529 30 Year US-Treasure






3 24/11 16:00 Kongkurs 49081 3% 20 år snart i kurs 97


0 24/11 20:11 Kristensen 49085 Markedet er vanvittig pt. I schweiz er den 30-årige ..

0 24/11 23:11 Kongkurs 49093 Ja det er tosset - men man skal forstå at positioner..

0 25/11 00:25 Bombur 49094 Hej Kongkurs Jeg har et 5% fastforrentet med afdrag..

0 25/11 00:34 Kongkurs 49095 Svært at sige da jeg jo ikke keder din situation,..

2 25/11 10:35 Gobe 49106 Bombur. Du har da også muligheden for at opdele l..

0 25/11 08:40 Conner 49100 Nu sidder jeg lige og leger med en tanke. Hvis man ser..

0 25/11 09:44 ChristianIA 49101 Lyder fristende, men burde rådet ikke være at hus (r..

0 25/11 10:15 Kongkurs 49102 Connor har ret - det er den beskyttelse af gælden /..

0 25/11 10:19 ChristianIA 49103 Så så længe man holder sig i fastforrentede Oblig..

0 25/11 10:33 Conner 49104 Hej Christian Jeg er fuldstændig enig, man ska..

0 25/11 10:38 ChristianIA 49107 Hvis vi konverterer vores 5% fastforrentede 30..

0 25/11 10:57 Kongkurs 49111 @ Christian IA - det er ikke sikkert, at det..

1 26/11 23:45 TeamGarlic 49162 Hej Conner! Kig lige på din økonomi fra du køb..

0 25/11 10:34 Kristensen 49105 Hvorfor skulle renterne stige, selvom der opstår (me..

0 25/11 10:46 Conner 49109 Mit gæt i den forbindelse er, at årsagen til de nuv..

1 25/11 10:50 Kongkurs 49110 Fordi vi - de private i Dk - er nogle af de mest fo..

0 25/11 12:00 Kristensen 49113 Det store spørgsmål er selvfølgelig hvor store de..

0 25/11 15:17 nielsfoged 49122 Hej Kongkurs Dit link henviser til en 20-årig 3% ob..

0 25/11 15:25 Kongkurs 49123 Så har jeg gjort en fejl. her er et par andre: http:..

0 25/11 15:35 Kongkurs 49124 Det kan godt være at du har ret - jeg kan ikke se h..

0 25/11 15:52 Kongkurs 49125 Jeg vil lige tilføje, at det er vigtigt at få regnet..

1 26/11 14:11 clausmv 49155 Jeg overvejer et split på mit 5% obligationslån på ..

1 26/11 23:52 TeamGarlic 49163 Hej Claus Kaldes en barbell. Utrolig fornuftigt i..








1 16/2 11:36 Hegu 39033 Advarsel mod F1-lån


0 16/2 11:50 troldmanden 39034 Jeg er 110% enig. Kombinationen af F1 lån afdragsfrie..

2 16/2 12:10 Hegu 39035 Jeg har haft F1 lån siden de kom på markedet. Renteb..

2 16/2 12:14 Solsen 39036 Jo der er helt sikkert noget rigtigt i farligheden. ..

0 16/2 12:25 troldmanden 39037 Ja en afviklingsmodel der løber over f.eks 10 år tr..

1 16/2 12:36 vouskootia 39038 Og helst besluttes noget hurtigt. Der er vel også..

0 16/2 13:10 troldmanden 39040 Ja men politikerne har ikke nosserne til at rør..

0 16/2 13:47 Herlov 39046 Konservative er nok blevet banket på plads af ..

2 16/2 13:54 troldmanden 39047 Nu går min svada specifikt til de 2 partier ..

4 16/2 13:03 Herlov 39039 Selve F1-produktet er jo ikke problemet, men derimod d..

4 16/2 13:12 Solsen 39041 Du forventer med andre ord, at politikerne lovgiver ..

1 16/2 13:27 Herlov 39043 Solsen, Helt enig i dit indlæg på nær den med skat..

1 16/2 13:13 troldmanden 39042 Hej Herlov Velkommen til ProInvestor som aktiv sk..

0 16/2 13:31 Herlov 39044 Tak for velkomsten. Ja det hele handler om stemmeo..

5 16/2 13:35 vouskootia 39045 Lige som efterløn, mm. Politikkerne kan godt se pro..

0 16/2 13:54 Herlov 39048 Tror i folketinget vil holde hånden under de boli..

2 16/2 13:59 HRmunk 39049 Ja folketinget vil gribe ind.(Det har man gjort..

2 16/2 21:39 malurt 39071 det meget an på årsagen til rentestigningen om ..

0 17/2 07:53 TeamGarlic 39078 Jeg kan kun sige dette: det håber jeg dæleme ik..

8 16/2 14:03 renek 39050 Hvor mange herinde der har en "almindelig" økonomi o..

0 16/2 14:13 troldmanden 39051 Spot on. Det er nemlig lige præcis hvad der sker..

0 16/2 16:16 Hegu 39058 Om 4 %-lån: http://borsen.dk/nyheder/boligen/art..

2 17/2 07:59 TeamGarlic 39079 Og så bliver jeg nødt til at spørge dig, Troldman..

3 17/2 07:50 TeamGarlic 39077 Uha, René - jeg bliver nødt til at række hånden op...

3 16/2 21:09 malurt 39066 Hvis ikke bankerne og realkreditinstituttterne efterhå..

0 17/2 08:06 TeamGarlic 39080 Det er helt korrekt, malurt ! Ved en skilsmisse kan ..

3 17/2 13:44 malurt 39098 Du forstod forhåbentligt, at mit skilsmisse eksempe..

3 17/2 01:54 Tonny9 39074 F1 lån er et problem, men det er jo ikke kun f1 lånet ..

1 17/2 08:15 TeamGarlic 39081 Hej Tonny Jeg kan være delvis enig i, at man kunne l..


3 1/1 22:48 alang 37484 All is quiet on New Years Day


1 2/1 00:28 cyber 37485 Før vi snakker om afskaffelse af sociale goder, skal v..

1 2/1 09:55 vouskootia 37488 det med at "blive sat paa gaden" eller gaa konkurs t..

0 2/1 12:30 johnsen 37491 Jeg kender flere folkepensionister, der kun har der..

0 2/1 12:58 cyber 37493 Har ikke fået genetableret mit fastnet endnu, og ..

1 2/1 13:12 cyber 37495 Som man kan læse, er der andre grupper end velb..

2 2/1 13:44 nohope 37496 Gadens parlament ??? hvad taler du egentlig om..

1 2/1 14:05 cyber 37497 Fattigdom udløser afmagt og selvtægt, det ve..

0 2/1 14:27 nohope 37500 Jeg forstår ikke udtrykket "højt besudlede..

0 2/1 14:33 cyber 37501 Selvfede danskere, hvis du forstår det b..

0 2/1 14:40 nohope 37503 Fedtskat på selvfede danskere ? Cyber d..

0 2/1 14:06 vouskootia 37498 Hvad vil du med højere skatter på luksusvarer ..

0 2/1 14:27 cyber 37499 Jeg går ikke ind for decideret fattighjælp m..

0 2/1 14:37 vouskootia 37502 Dvs. fjerne alt incitament for at bidrage ..

0 2/1 14:42 nohope 37504 Cyber og Co. mener nok, at staten kan be..

0 2/1 15:15 cyber 37506 Haha nohope, har ikke et firma der hedd..

0 2/1 15:11 cyber 37505 Borgerlønnen er kun et grundelement, jo ..

1 2/1 16:26 vouskootia 37508 skal man så også betale skat af sin "bo..

0 2/1 17:59 cyber 37509 Nu er tanken om en borgerløn ikke nog..

0 2/1 18:10 nohope 37510 Borgerløn er fuldt på med tesen om ..

0 2/1 18:49 cyber 37513 Mit forslag om en borgerløn er en b..

0 2/1 18:18 vouskootia 37511 I Sovjet/Cuba/etc. var der også et ..

0 2/1 18:40 cyber 37512 En borgerløn skal være for alle ove..

0 2/1 13:05 renek 37494 Selvfølgelig skal du med Johnsen. Skal vi sige 2,..

4 2/1 12:27 renek 37490 Jeg foreslår at vi nedsætter en kommission til at unde..

0 3/1 08:40 JørgenVarnæs 37517 Hej AlanG, Du har i sandhed ret, om at det er på ti..

2 3/1 11:56 cyber 37522 Du kan sgu da ikke tvinge folk til at arbejde, hvis ..

0 3/1 12:18 JørgenVarnæs 37526 haha - som altid strålende humor.

0 3/1 12:23 cyber 37528 Du er en mand af få ord, når du ikke kan gribe bo..

0 3/1 12:30 HRmunk 37529 At påstå at efterlønnere ikke skulle kunne arbe..

0 3/1 12:42 cyber 37531 Haha Munk, så firkantet ser jeg ikke tingene, ..

0 3/1 12:34 JørgenVarnæs 37530 jeg husker stadig din 10-punkts spareplan med 1..

0 3/1 12:44 cyber 37532 Det er i det mindste godt, du husker planen, f..

0 3/1 13:43 Rinus 37533 Man behøver jo ikke at være fattig selvom ma..

1 3/1 15:05 HRmunk 37534 Hektarstøtte er en del af handelen, når ma..

0 3/1 20:19 Rinus 37543 Ja og efterløn er noget man pt. kan gå p..

2 3/1 15:36 butterboy 37535 Fakta-ark vedr. efterløn http://www.fm.dk/Nyheder/P..



2 23/12 11:06 alang 37305 De lange stater



side 1 / 1
Opret nyt indlægSorter: Nyeste|Bedste|Egne|Ulæste



Obligationer - BEDSTE INDLÆG



AKTIEKURSER ALLE

VWS.CO572,50+1,60%
NZYM B.CO357,00+1,19%
COLO B.CO584,50+0,86%
TRYG.CO152,90+0,53%
CHR.CO561,00+0,36%
GEN.CO1.261-2,25%
TDC.CO37,35-1,11%
WDH.CO183,10-0,65%
JYSK.CO359,00-0,55%
DANSKE.CO242,50-0,49%


ANBEFALINGER ALLE