Click
Chat
 
Du kan vedhæfte PDF, JPG, PNG, DOC(X), XLS(X) og TXT-filer. Klik på ikonet, vælg fil og vent til upload er færdig før du indsender eller uploader endnu en fil.
60
Vedhæft Send
Historik

Vælg chat via ovenstående menu
Luk reklame

      
side 1 / 1
Opret nyt indlægSorter: Nyeste|Bedste|Egne|Ulæste

0 25/9 08:26 Mhkn 75850 ER DU MELLEM 45 OG 65 ÅR.






10 14/7 10:24 Occam 69504 Maturity mismatch: Tikkende bombe under rea..

DANSKE.CO, JYSK.CO, NDA DKK.CO


5 14/7 13:55 TeamGarlic 69505 Godt indlæg, Occam. Hvis problem er det: låntagerne ka..

1 14/7 14:19 Helge Larsen/PI-redaktør 69506 "Finanstilsynet er i gang med at undersøge, hvordan ..

2 14/7 15:03 Occam 69507 Ja, det er et centralt spørgsmål: Hvordan kommer vi ..

7 14/7 15:43 doodha 69508 Endnu engang kommer man til at tænke på, hvor tåbeli..

0 15/7 08:17 TeamGarlic 69515 Var det ikke EU, som ville afdragsfrie lån ? Det er..

0 16/7 08:13 TeamGarlic 69519 Læste i Berlingeren, at FinansTilsynet skal komme..

1 16/7 08:39 Occam 69520 Det er fint for os, hvis svenske banker vil påt..

0 16/7 09:40 TeamGarlic 69521 Din holdning til bankunionen ? Skal DK tiltræd..

1 16/7 10:26 Occam 69522 Ja! De tre største pengeinstitutter i Danmar..

1 19/7 13:27 doodha 69531 Det er lidt utroligt - men min spydige bemærkning m..

1 19/7 04:34 bgadk 69529 Jeg synes Danmark har klaret sig nogenlunde igennem kr..

1 19/7 07:27 Occam 69530 Problemet med maturity mismatch er, at det muliggør ..

0 19/7 15:24 bgadk 69532 Som ved alle stormløb på bankerne, så er det basere..

0 19/7 15:31 bgadk 69533 I øvrigt mener jeg ikke at boligejerne har "brug" f..

3 20/7 14:07 mccarthy 69535 Til bgadk. Du mangler et faktum. Dansk Realkredit..

0 22/7 20:51 bgadk 69538 Realkreditten er med hensyn til hæftelse ikke a..

0 22/7 20:58 bgadk 69539 Jeg kan i øvrigt ikke se at det faktum at en st..

0 24/7 12:49 mccarthy 69551 Hej bgadk. Jeg accepterer dine argumenter ford..

0 24/7 19:43 bgadk 69554 På en måde, så er Kina allerede begyndt at l..



0 13/1 09:55 nfø 67529 30 Year US-Treasure






3 24/11 17:00 Kongkurs 49081 3% 20 år snart i kurs 97


0 24/11 21:11 Kristensen 49085 Markedet er vanvittig pt. I schweiz er den 30-årige ..

0 25/11 00:11 Kongkurs 49093 Ja det er tosset - men man skal forstå at positioner..

0 25/11 01:25 Bombur 49094 Hej Kongkurs Jeg har et 5% fastforrentet med afdrag..

0 25/11 01:34 Kongkurs 49095 Svært at sige da jeg jo ikke keder din situation,..

2 25/11 11:35 Gobe 49106 Bombur. Du har da også muligheden for at opdele l..

0 25/11 09:40 Conner 49100 Nu sidder jeg lige og leger med en tanke. Hvis man ser..

0 25/11 10:44 ChristianIA 49101 Lyder fristende, men burde rådet ikke være at hus (r..

0 25/11 11:15 Kongkurs 49102 Connor har ret - det er den beskyttelse af gælden /..

0 25/11 11:19 ChristianIA 49103 Så så længe man holder sig i fastforrentede Oblig..

0 25/11 11:33 Conner 49104 Hej Christian Jeg er fuldstændig enig, man ska..

0 25/11 11:38 ChristianIA 49107 Hvis vi konverterer vores 5% fastforrentede 30..

0 25/11 11:57 Kongkurs 49111 @ Christian IA - det er ikke sikkert, at det..

1 27/11 00:45 TeamGarlic 49162 Hej Conner! Kig lige på din økonomi fra du køb..

0 25/11 11:34 Kristensen 49105 Hvorfor skulle renterne stige, selvom der opstår (me..

0 25/11 11:46 Conner 49109 Mit gæt i den forbindelse er, at årsagen til de nuv..

1 25/11 11:50 Kongkurs 49110 Fordi vi - de private i Dk - er nogle af de mest fo..

0 25/11 13:00 Kristensen 49113 Det store spørgsmål er selvfølgelig hvor store de..

0 25/11 16:17 nielsfoged 49122 Hej Kongkurs Dit link henviser til en 20-årig 3% ob..

0 25/11 16:25 Kongkurs 49123 Så har jeg gjort en fejl. her er et par andre: http:..

0 25/11 16:35 Kongkurs 49124 Det kan godt være at du har ret - jeg kan ikke se h..

0 25/11 16:52 Kongkurs 49125 Jeg vil lige tilføje, at det er vigtigt at få regnet..

1 26/11 15:11 clausmv 49155 Jeg overvejer et split på mit 5% obligationslån på ..

1 27/11 00:52 TeamGarlic 49163 Hej Claus Kaldes en barbell. Utrolig fornuftigt i..








1 16/2 12:36 Hegu 39033 Advarsel mod F1-lån


0 16/2 12:50 troldmanden 39034 Jeg er 110% enig. Kombinationen af F1 lån afdragsfrie..

2 16/2 13:10 Hegu 39035 Jeg har haft F1 lån siden de kom på markedet. Renteb..

2 16/2 13:14 Solsen 39036 Jo der er helt sikkert noget rigtigt i farligheden. ..

0 16/2 13:25 troldmanden 39037 Ja en afviklingsmodel der løber over f.eks 10 år tr..

1 16/2 13:36 vouskootia 39038 Og helst besluttes noget hurtigt. Der er vel også..

0 16/2 14:10 troldmanden 39040 Ja men politikerne har ikke nosserne til at rør..

0 16/2 14:47 Herlov 39046 Konservative er nok blevet banket på plads af ..

2 16/2 14:54 troldmanden 39047 Nu går min svada specifikt til de 2 partier ..

4 16/2 14:03 Herlov 39039 Selve F1-produktet er jo ikke problemet, men derimod d..

4 16/2 14:12 Solsen 39041 Du forventer med andre ord, at politikerne lovgiver ..

1 16/2 14:27 Herlov 39043 Solsen, Helt enig i dit indlæg på nær den med skat..

1 16/2 14:13 troldmanden 39042 Hej Herlov Velkommen til ProInvestor som aktiv sk..

0 16/2 14:31 Herlov 39044 Tak for velkomsten. Ja det hele handler om stemmeo..

5 16/2 14:35 vouskootia 39045 Lige som efterløn, mm. Politikkerne kan godt se pro..

0 16/2 14:54 Herlov 39048 Tror i folketinget vil holde hånden under de boli..

2 16/2 14:59 HRmunk 39049 Ja folketinget vil gribe ind.(Det har man gjort..

2 16/2 22:39 malurt 39071 det meget an på årsagen til rentestigningen om ..

0 17/2 08:53 TeamGarlic 39078 Jeg kan kun sige dette: det håber jeg dæleme ik..

8 16/2 15:03 renek 39050 Hvor mange herinde der har en "almindelig" økonomi o..

0 16/2 15:13 troldmanden 39051 Spot on. Det er nemlig lige præcis hvad der sker..

0 16/2 17:16 Hegu 39058 Om 4 %-lån: http://borsen.dk/nyheder/boligen/art..

2 17/2 08:59 TeamGarlic 39079 Og så bliver jeg nødt til at spørge dig, Troldman..

3 17/2 08:50 TeamGarlic 39077 Uha, René - jeg bliver nødt til at række hånden op...

3 16/2 22:09 malurt 39066 Hvis ikke bankerne og realkreditinstituttterne efterhå..

0 17/2 09:06 TeamGarlic 39080 Det er helt korrekt, malurt ! Ved en skilsmisse kan ..

3 17/2 14:44 malurt 39098 Du forstod forhåbentligt, at mit skilsmisse eksempe..

3 17/2 02:54 Tonny9 39074 F1 lån er et problem, men det er jo ikke kun f1 lånet ..

1 17/2 09:15 TeamGarlic 39081 Hej Tonny Jeg kan være delvis enig i, at man kunne l..


3 1/1 23:48 alang 37484 All is quiet on New Years Day


1 2/1 01:28 cyber 37485 Før vi snakker om afskaffelse af sociale goder, skal v..

1 2/1 10:55 vouskootia 37488 det med at "blive sat paa gaden" eller gaa konkurs t..

0 2/1 13:30 johnsen 37491 Jeg kender flere folkepensionister, der kun har der..

0 2/1 13:58 cyber 37493 Har ikke fået genetableret mit fastnet endnu, og ..

1 2/1 14:12 cyber 37495 Som man kan læse, er der andre grupper end velb..

2 2/1 14:44 nohope 37496 Gadens parlament ??? hvad taler du egentlig om..

1 2/1 15:05 cyber 37497 Fattigdom udløser afmagt og selvtægt, det ve..

0 2/1 15:27 nohope 37500 Jeg forstår ikke udtrykket "højt besudlede..

0 2/1 15:33 cyber 37501 Selvfede danskere, hvis du forstår det b..

0 2/1 15:40 nohope 37503 Fedtskat på selvfede danskere ? Cyber d..

0 2/1 15:06 vouskootia 37498 Hvad vil du med højere skatter på luksusvarer ..

0 2/1 15:27 cyber 37499 Jeg går ikke ind for decideret fattighjælp m..

0 2/1 15:37 vouskootia 37502 Dvs. fjerne alt incitament for at bidrage ..

0 2/1 15:42 nohope 37504 Cyber og Co. mener nok, at staten kan be..

0 2/1 16:15 cyber 37506 Haha nohope, har ikke et firma der hedd..

0 2/1 16:11 cyber 37505 Borgerlønnen er kun et grundelement, jo ..

1 2/1 17:26 vouskootia 37508 skal man så også betale skat af sin "bo..

0 2/1 18:59 cyber 37509 Nu er tanken om en borgerløn ikke nog..

0 2/1 19:10 nohope 37510 Borgerløn er fuldt på med tesen om ..

0 2/1 19:49 cyber 37513 Mit forslag om en borgerløn er en b..

0 2/1 19:18 vouskootia 37511 I Sovjet/Cuba/etc. var der også et ..

0 2/1 19:40 cyber 37512 En borgerløn skal være for alle ove..

0 2/1 14:05 renek 37494 Selvfølgelig skal du med Johnsen. Skal vi sige 2,..

4 2/1 13:27 renek 37490 Jeg foreslår at vi nedsætter en kommission til at unde..

0 3/1 09:40 JørgenVarnæs 37517 Hej AlanG, Du har i sandhed ret, om at det er på ti..

2 3/1 12:56 cyber 37522 Du kan sgu da ikke tvinge folk til at arbejde, hvis ..

0 3/1 13:18 JørgenVarnæs 37526 haha - som altid strålende humor.

0 3/1 13:23 cyber 37528 Du er en mand af få ord, når du ikke kan gribe bo..

0 3/1 13:30 HRmunk 37529 At påstå at efterlønnere ikke skulle kunne arbe..

0 3/1 13:42 cyber 37531 Haha Munk, så firkantet ser jeg ikke tingene, ..

0 3/1 13:34 JørgenVarnæs 37530 jeg husker stadig din 10-punkts spareplan med 1..

0 3/1 13:44 cyber 37532 Det er i det mindste godt, du husker planen, f..

0 3/1 14:43 Rinus 37533 Man behøver jo ikke at være fattig selvom ma..

1 3/1 16:05 HRmunk 37534 Hektarstøtte er en del af handelen, når ma..

0 3/1 21:19 Rinus 37543 Ja og efterløn er noget man pt. kan gå p..

2 3/1 16:36 butterboy 37535 Fakta-ark vedr. efterløn http://www.fm.dk/Nyheder/P..



2 23/12 12:06 alang 37305 De lange stater



side 1 / 1
Opret nyt indlægSorter: Nyeste|Bedste|Egne|Ulæste



Obligationer - BEDSTE INDLÆG



AKTIEKURSER ALLE

VWS.CO572,50+1,60%
NZYM B.CO357,00+1,19%
COLO B.CO584,50+0,86%
TRYG.CO152,90+0,53%
CHR.CO561,00+0,36%
GEN.CO1.261-2,25%
TDC.CO37,35-1,11%
WDH.CO183,10-0,65%
JYSK.CO359,00-0,55%
DANSKE.CO242,50-0,49%


ANBEFALINGER ALLE