Click
Chat
 
Du kan vedhæfte PDF, JPG, PNG, DOC(X), XLS(X) og TXT-filer. Klik på ikonet, vælg fil og vent til upload er færdig før du indsender eller uploader endnu en fil.
60
Vedhæft Send
Historik

Vælg chat via ovenstående menu
Luk reklame

Q&A med Genmabs CEO, 4 March Kl. 16 Læs mere her
      
side 1 / 1
Opret nyt indlægSorter: Nyeste|Bedste|Egne|Ulæste


0 18/1 16:12 nesrednug 75371 Tesla

Tsla









0 25/6 10:18 mikkel 69335 Hvad skal jeg investerer i


3 25/6 11:58 gwal 69336 sparinvest index foreninger. blandt danmarks laveste å..

1 25/6 15:02 mlama 69337 Helt klart en indeksforening, hvis du vil være i aktie..

2 25/6 17:04 cfrimodt 69339 Jeg ville anbefale at skele til Thorleif Jacksons port..

2 25/6 22:12 PMPirate 69342 Bankerne kan man ikke stole på, hvad angår investeri..

1 26/6 07:58 TeamGarlic 69345 Hey Pirate! til et møde i Dansk Aktionærforening i ..

2 25/6 23:24 PMPirate 69344 Det er svært for mig at råde dig. Dels fordi ingen hel..

2 27/6 12:57 JesperDR 69353 Det er naturligvis svært at give dig et klart råd. D..

4 27/6 15:52 mlama 69355 At slå markedet kræver hårdt arbejde. Der er ikke no..

4 27/6 18:24 Bryan 69357 Ja det kræver hårdt arbejde. Derfor er det vel egen..

1 27/6 21:31 PMPirate 69358 Det giver ikke mening at tale om afkast uden samt..

1 28/6 18:26 Bryan 69365 Din etiske vinkel giver det nok ikke mening at ..

0 28/6 23:28 PMPirate 69366 Min holdning om at holde mig fra alt for uetis..

0 29/6 05:00 Bryan 69367 Hvis du ser på min pdf, skriver IFR også hvi..

0 29/6 06:45 PMPirate 69368 Nu må du ikke lægge mig ord i munden. Jeg ..

2 29/6 18:44 Bryan 69377 Den normale definition på en passiv afde..

2 1/7 16:36 mlama 69384 "Det er ikke noget jeg har konstateret ..

1 1/7 19:51 Bryan 69386 Og du har naturligvis ret. Min point..

0 2/7 06:46 mlama 69393 Ja, det også sådan jeg har forstået..

0 2/7 16:42 Bryan 69403 Enig. Hvis du vil benytte beta som..

0 2/7 23:21 ElkHorn 69408 Når afkastet i aktive investeringsf..

0 3/7 08:03 gwal 69410 hvis risiko måles som chancen for a..

0 3/7 10:06 mlama 69411 Nordnets nye "superfonde" er faktis..

0 3/7 10:15 ElkHorn 69412 I mine øjne er det en svaghed ved C..

0 3/7 16:14 Bryan 69415 "fonden beskattes for de mange hand..

0 7/7 00:54 ElkHorn 69447 Principielt har du ret Bryan, men i..

0 4/7 07:51 TeamGarlic 69426 Gode betragtninger, Bryan ! Applaus

2 28/6 09:52 IFTA.dk 69360 Her et eksempel på 3 porteføljer bestående af de ..

0 1/7 16:16 mlama 69382 De undersøgelser jeg referer til går på, at over ..

0 7/7 07:49 TeamGarlic 69454 Jeg har også hørt udsagn fra investeringsbranch..

1 4/7 07:43 TeamGarlic 69425 Hej Bryan Hvis man nu kunne finde ud af foreninge..

1 4/7 13:34 Bryan 69433 Så tror jeg at du måske kunne være interesseret..

0 7/7 07:27 TeamGarlic 69453 Tak for tips, Bryan. Jeg følger Meb - han har ..

0 7/7 18:34 Bryan 69458 Selv tak. Joel Greenblatt er jo også et navn..

5 28/6 07:02 gwal 69359 at råde en nybegynder til at prøve at slå markedet e..









0 30/9 10:05 ChristianIA 46872 Skal vælge fonde til pension, nogle gode rå..


0 30/9 12:18 akademikeren 46878 Carnegie worldwide er god.

0 30/9 12:25 ChristianIA 46879 så tager jeg en 20 - 40 % i den :-) tak.

0 30/9 12:25 ChristianIA 46880 YTD% er den ny blandt de dårligste....???

0 30/9 12:44 akademikeren 46881 Jeg mener det er en Value fond og deres performance..

0 30/9 12:53 ChristianIA 46882 Det ved jeg det er. Jeg tror nu jeg springer den ..

2 30/9 13:16 Occam 46885 Du gør nu det stik modsatte af, hvad professor ..

0 30/9 13:35 akademikeren 46888 lad os holde lidt øje med den, for jeg er helt..

0 30/9 13:38 ChristianIA 46889 Jeg kigger på det i aften og i weekenden, sk..

1 30/9 19:04 Bryan 46893 Skal vi så ikke give professor Møller lidt kva..

3 1/10 10:47 Occam 46900 Kvalificeret, men også kompliceret! Jeg syn..

2 1/10 16:06 Bryan 46902 Enig, det bliver nogle gange lidt komplice..

1 1/10 17:11 Occam 46903 Ja, vi er tæt på at være enige. Jeg vil..

0 1/10 18:51 Bryan 46905 Jeg er ret enig m.h.t. dit forsvar for ..

0 1/10 18:56 Bryan 46906 Det lykkedes ikke at indsætte billede..

0 1/10 19:17 renek 46907 Kvalificeret kritik Jeg har tilføjet din ..

1 30/9 20:57 TeamGarlic 46894 Hej Christian Godt spørgsmål Jeg har PFA og dér kan ..

0 30/9 21:01 ChristianIA 46895 Hej, mange tak for råd, dem vil jeg kigge på.

1 30/9 21:03 TeamGarlic 46896 Glemte så at skrive, at jeg heller ikke kan vælge Sk..

0 1/10 08:31 akademikeren 46897 Ja skagen fondene har et virkeligt godt ry også

0 1/10 09:40 Øbo 46898 Hej Garlic Vil du uddybe om du bruger præcis samme ..

0 2/10 17:27 TeamGarlic 46919 Hej Øbo Fabers model er ganske simpel og faktisk fo..

0 1/10 13:15 s2l 46901 ap pension...? suk. Men måske du ikke selv har valgt o..

0 2/10 22:19 ChristianIA 46922 Vi har ikke selv valgt. Det er firmaet som har valgt..

0 2/10 22:21 ChristianIA 46923 Det er blevet til følgende (har dog ikke afleveret det..

1 3/10 15:05 Bryan 46931 I vores iver efter at debattere principielle meninge..

0 4/10 07:37 ChristianIA 46960 39 år og foretrække nok en middel risikoprofil nu s..

0 3/10 20:29 TeamGarlic 46942 Skal du absolut investere nu ? Findes der en penge..

0 4/10 07:38 ChristianIA 46961 Det kan jeg da undersøge....

0 4/10 07:49 ChristianIA 46964 Jeg kan lave det om når jeg vil så jeg kan sagtens ..

0 4/10 11:29 TeamGarlic 46971 Jeg har gjort dette, da jeg ikke ser et primært k..

0 4/10 14:45 ChristianIA 46974 Jeg har valgt at placere det hele i sådan en ge..

0 4/10 14:51 TeamGarlic 46975 Tillykke ! Jeg tror du har gjort det helt rig..

0 5/10 10:09 ChristianIA 46985 Et lille sjovt spørgsmål, hvordan ser et køb..

0 5/10 11:02 TeamGarlic 46988 Hej Christian BørsUdsigten har i dag dette..

0 6/10 13:53 ChristianIA 47027 Så er der (måske) et stykke vej til....:..

1 3/10 22:04 turin 46951 20% i både biotek og nye markeder lyder helt tosset...

0 4/10 07:41 ChristianIA 46962 Hvordan finder man blue chip firmaerne, er det stor..


1 14/9 01:04 cyber 46342 Staten kan blive sagsøgt for efterlønstab


0 14/9 07:52 HRmunk 46350 Okay FOA og NNF er ikke demokratiske, what is new?

0 14/9 10:39 cyber 46364 Hvis demokrati legaliserer tyveri, vil jeg godt være..

0 14/9 08:15 collersteen 46352 Hvor er det vanvittigt... spændende hvad der sker med ..

0 14/9 08:19 troldmanden 46353 Åhh nej skal vi til at have amerikanske tilfælde hvor ..

1 14/9 10:16 cyber 46363 Efterlønsordningen er en brugerbetalt ordning. Hele ..

1 14/9 11:28 vouskootia 46366 da jeg arbejdede betalte jeg ogsaa arbejdsmarkedsbi..

0 14/9 11:35 cyber 46367 Dit forsvar af staten er tynd, jeg har indbetalt..

1 14/9 11:51 vouskootia 46368 tror du regner forkert - akassse/fagforeningsko..

0 14/9 11:54 cyber 46369 Nå, der var jeg for hurtig - mine indbet..

0 14/9 12:05 vouskootia 46370 jeg gaar ud fra at forskellen paa 60k og 200k ..

0 14/9 12:09 cyber 46372 De ligger i Arbejdsmarkedsfonden, og kan hen..

0 14/9 12:20 vouskootia 46373 arbejdsmarkedsfonden er desværre krakket/k..

0 14/9 12:34 cyber 46374 Sludder, Arbejdsmarkedsfonden har overta..

0 14/9 13:36 vouskootia 46376 der blev samtidig opkraevet 8% arbejdsm..

0 14/9 13:50 cyber 46377 Jeg mister ingen penge på efterlønnen..

1 14/9 14:34 sl65amg 46379 OK cyber - så du napper lige efterl..

0 14/9 14:35 sl65amg 46380 Glemte link: http://www.ae.dk/anal..

0 14/9 19:43 johnny57 46395 Det er en velkendt sag at efterlønn..

0 14/9 22:40 cyber 46399 sl65amg, du fordrejer det hele, men..

0 14/9 23:05 vouskootia 46400 undskyld, men du har ikke ydet nok...

0 14/9 23:27 cyber 46401 Jeg tager min velfortjente efterløn..

0 14/9 23:29 cyber 46402 Og Topo skaffer mig smør på brødet..

1 14/9 08:44 akademikeren 46356 I mine øjne er det ikke juridisk fugls føde på den sag..

3 14/9 09:29 collersteen 46358 Og Villy griber straks bolden http://www.dr.dk/Nyhed..

2 14/9 09:53 Occam 46361 Selvfølgelig har en stat ret til at ændre sine love om..

2 14/9 10:03 Occam 46362 Poul Nyrup med efterlønsbevis:

3 14/9 14:18 sl65amg 46378 Det var ikke staten der gav efterlønsgaranti - det v..

0 14/9 14:47 Conner 46383 Staten har givet den enkelte borger en mulighed for..

1 14/9 15:06 vouskootia 46387 Jeg synes ogsaa at pengene skal retur, erstatning..

0 14/9 18:09 Occam 46393 Til sl65amg: Personligt retter jeg ikke nogen krav...





side 1 / 1
Opret nyt indlægSorter: Nyeste|Bedste|Egne|Ulæste



Pension - BEDSTE INDLÆG



AKTIEKURSER ALLE

VWS.CO572,50+1,60%
NZYM B.CO357,00+1,19%
COLO B.CO584,50+0,86%
TRYG.CO152,90+0,53%
CHR.CO561,00+0,36%
GEN.CO1.261-2,25%
TDC.CO37,35-1,11%
WDH.CO183,10-0,65%
JYSK.CO359,00-0,55%
DANSKE.CO242,50-0,49%


ANBEFALINGER ALLE