Click
Chat
 
Du kan vedhæfte PDF, JPG, PNG, DOC(X), XLS(X) og TXT-filer. Klik på ikonet, vælg fil og vent til upload er færdig før du indsender eller uploader endnu en fil.
60
Vedhæft Send
Historik

Vælg chat via ovenstående menu
Luk reklame

      
side 2 / 543
Opret nyt indlægSorter: Nyeste|Bedste|Egne|Ulæste



1 25/3 11:31 Bankens 83257 udbytte


0 25/3 11:42 AJE 83258 Er dit link korrekt...?

0 25/3 12:06 Bankens 83259 https://finans.dk/okonomi/ECE12035382/forud-for-cor..

0 25/3 12:09 Bankens 83260 yep den side der kommer op vidrestiller dig i løbet..

1 25/3 12:30 AJE 83261 Nå, så må det være min forbindelse, den er gal me..

0 25/3 14:14 bgadk 83269 Det kan egentligt være meget fornuftigt, selvom det er..

0 25/3 15:29 mccarthy 83273 Med negative renter er det da en fed fidus for staten ..

0 26/3 11:55 Bankens 83301 APM kan finde ud af holde GF og udbetale udbytte HV..

1 26/3 12:16 bgadk 83302 Jeg tror de har fortrudt udbyttet og bruger covid s..

0 30/3 21:06 Martin7100 83405 Det er pludselig nye toner der lyder, det handler..

0 26/3 14:50 Manfred 83305 Statsministeren skulle i så fald selv droppe udbetalin..

0 26/3 15:01 AJE 83306 Du kan da ikke sammenligne for meget indbetalt skat,..

0 26/3 15:38 Bankens 83307 Udbetaler DB ikke udbytte - så får staten ingen ska..

0 28/3 10:15 Bankens 83349 Novo holdt også GF - så hvad er det Danske Bank..

0 28/3 12:23 mccarthy 83350 ECB beordrer nu bankerne til at droppe udbytter..

0 28/3 13:33 Hyst 83353 ECB beordrer ikke men anbefaler derimod. https..

0 28/3 14:20 mccarthy 83355 I kancelisprog der erstattes 'bør' med 'skal..

0 31/3 08:57 Manfred 83415 Hvorfor ikke, begge steder er der tale om tilgode be..

0 30/3 22:41 Conner 83411 Når jeg klikker på linket, så kommer der en artikel om..

0 31/3 10:25 AJE 83420 Conner, det er jo netop det jeg har spurgt til i top..

0 31/3 14:15 Bankens 83436 velkommen til børnehaven - Som corona-commander-i..

0 1/4 09:38 Bankens 83452 I dag fik Danske Bank så deres 8% i udbytte på Ka..


3 25/3 07:10 Matthew 83241 Coronavirus. Kurven knækket.


1 25/3 07:30 Weee 83242 https://www.bt.dk/udland/new-york-er-en-tikkende-coron..

1 25/3 07:42 Weee 83243 Og de Kinesiske tal kan du slet ikke stole på - de e..

0 25/3 08:08 cilmar 83245 Wee, vi har allerede vænnet os til dødstallene rundt..

0 25/3 08:30 Weee 83246 Vedr. den gigantiske hjælpepakke. Hvis de tal jeg h..

0 25/3 09:17 cilmar 83248 Det er jo også derfor vi er faldet 30-40% fra top..

1 25/3 13:05 Weee 83262 Det var ikke lang tid daxen holdt fra +3% til -..

1 25/3 13:20 cilmar 83265 Sædvanligvis vil der være store udsving, det m..

2 25/3 09:01 Kongkurs 83247 Matthew - jeg har samme konklusion som dig, men proble..

0 25/3 09:35 Matthew 83250 Okay, jeg indser nu at det er ændringen i de løbende..

5 25/3 10:02 Kongkurs 83252 Matthew - det der skræmmer både de ansvarlige embed..

0 25/3 10:13 Kongkurs 83254 Her er de aktuelle grafer. Bemærk, at man nu har ..

0 26/3 20:32 Matthew 83313 Der er noget som tyder på at smitten er vendt t..

2 25/3 09:45 tommycarstensen 83251 Kongkurs Jer er helt enig i begge dine udsagn. At v..

1 25/3 14:05 Matthew 83268 Du er nok lidt for hurtig på aftrækkeren. Science A..

0 25/3 14:49 Kongkurs 83271 Ja det er korrekt. Men der er mange variabler. Vi..

0 25/3 16:04 tommycarstensen 83274 Matthew Tak for artikel. Ja, virus kommer til a..

0 25/3 16:23 AJE 83275 Tommy, mener du virkelig at virussen muterer l..

0 25/3 17:04 tommycarstensen 83276 AJE Nej, det er ikke min mening. Det er fakt..

1 25/3 11:01 NielsC 83256 I det danske marked bliver der lukket en del shorts li..

0 25/3 17:15 Nadia6111 83278 I sæsonen 2017/2018 kostede alm influenza 1.644 dans..

0 25/3 17:29 tommycarstensen 83279 Nadia6111 Ja, karantaenen og oevrige forholdsregler..

0 27/3 10:09 Kongkurs 83329 Vi er ikke ude af "skoven" endnu, men på log. ska..





0 24/3 17:21 MichaelJ 83213 Er det nu man skal købe S&P500 indeks?


1 24/3 17:59 Weee 83215 Nej det er nu du skal shorte. Indien lukker fuldstændi..

0 24/3 18:06 MichaelJ 83216 Tak for dit svar. Jeg er helt ny i denne verden og ..

0 24/3 18:15 cilmar 83217 Weee er helt utrolig klog!

1 24/3 18:20 Weee 83218 https://www.nytimes.com/2020/03/24/world/coronaviru..

1 24/3 18:33 tommycarstensen 83221 Et historisk godt tidspunkt at shorte paa var 21...

0 24/3 18:39 cilmar 83222 Ja, der bliver brændt en del shorts i dag.

2 24/3 19:02 MichaelJ 83225 Ja det ser ud til at gå ret stærkt med smittede o..

1 25/3 08:03 cilmar 83244 Historisk dårligt tidspunkt at shorte på.

0 25/3 13:06 bgadk 83263 Jeg har lige åbnet en ny short. DAX 10030. Det ..

0 25/3 13:15 Weee 83264 Fra + 3 til minus 2 - den hjælpepakke holdt ik..

1 25/3 13:22 Solsen 83266 Med til historien hører at US steg maniske 1..

0 25/3 14:23 MichaelJ 83270 Har du et link til det du har skrevet om.

4 24/3 18:26 tommycarstensen 83219 MichaelJ Indeks stiger i dag paa grund af forventnin..

2 24/3 19:25 Weee 83226 @Tommy Jeg mener ikke at du kan sammenligne US , me..

2 24/3 19:42 tommycarstensen 83229 Weee Det *har* allerede ramt markederne som en h..

1 24/3 19:51 Weee 83231 Kan du ikke se at det i Mellemøsten, Afrika og ..

3 24/3 20:30 tommycarstensen 83232 Weee Ahhhh, husk paa, at befolkningen i samtl..

3 24/3 20:31 tommycarstensen 83233 Jeg kan ikke vedhaefte to billeder ad gangen..

3 24/3 20:49 Weee 83234 Tak for dine modargumenter - det er altid ..

1 24/3 21:02 tommycarstensen 83236 <a href="/investors/54184/Weee&q..

1 24/3 19:41 MichaelJ 83228 Tusind tak for dit svar Tommy Ja, det er svært at ..

1 24/3 19:50 tommycarstensen 83230 Nej, jeg har ikke investeret i S&P500 som indeks...

0 24/3 18:26 jhe67 83220 .

3 24/3 18:41 Solsen 83223 De døde er aktiemarkedet ligeglad med (et kynisk fa..






8 23/3 13:04 Markettimer 83153 Kan vi øjne bunden midt i kaos?


0 23/3 13:23 TheNote 83154 Dax ser ud til at være tæt på at udløse rebound/købssi..

0 23/3 14:18 stocktiger 83155 SP500 stiger: https://www.netdania.com/Products/Full..

3 23/3 14:21 Stockwatch1 83156 https://www.federalreserve.gov/newsevents/pressrele..

1 23/3 14:22 TheNote 83157 Årsag KUNNE måske også være motiveret af de knækkede..

1 23/3 14:50 Markettimer 83158 Der er ingen tvivl om, at en knækket kurve i især I..

0 23/3 15:03 koden 83159 Ja helt klart. Men det må være rent sygdomsmæssig..

1 23/3 16:51 TheNote 83161 Biotek - ligner bestemt en bundvending. Dayli c..

0 23/3 20:32 tommycarstensen 83171 Markettimer Tak for video :-) Jeg ville ikke være så ..

1 23/3 22:40 Markettimer 83177 Hej Tommy, Min bekymring (rent aktie- og økonomimæs..

1 23/3 22:55 koden 83181 Jeg må indrømme at jeg synes det ligger lige til hø..

0 23/3 23:10 tommycarstensen 83183 koden Jeg tror nu nok, at de læser avis hos Goldm..

1 23/3 23:05 tommycarstensen 83182 Markettimer Det er faktisk derfor, at jeg er lidt ..

0 23/3 23:45 bgadk 83185 Det virker ikke som om markedet rent faktisk har ..

0 23/3 23:47 bgadk 83186 Lige nu så sidder markedet og venter på hvilke ..

0 24/3 09:18 cilmar 83191 Nej, det er ikke nok til at redde USA, det er ..

0 23/3 23:50 bgadk 83187 Det her forslag om "Helikopter Money" fra Greg ..

0 23/3 23:50 bgadk 83188 Ups. glemte link: http://gregmankiw.blogspot.c..

0 24/3 10:45 Kongkurs 83192 Tak for godt indput HH :-) Tænker lidt, at vi i DK ove..

0 24/3 12:16 Kongkurs 83194 Hvis tallene ellers går i den rigtige retning - fald..

2 24/3 12:22 koden 83195 Hvis USA aktiemarked falder kraftigt, så rammer det..

2 24/3 14:29 tommycarstensen 83199 Kongkurs Danmark overreagerer ikke. Antallet af til..

0 24/3 14:34 Kongkurs 83201 Incl. dagens tal, som skævvrides af ændrede indbere..

0 24/3 14:35 Kongkurs 83202 Reviderede tal, middag 24/3

0 24/3 14:58 tommycarstensen 83203 Ifølge mine beregninger (fit til logistisk funkti..

1 24/3 15:09 Kongkurs 83205 Ovenstående billede er incl. færører og grønlan..

1 24/3 13:53 koden 83197 Vi er ikke engang rigtig i gang med Corona.. næste er ..

1 24/3 13:59 Solsen 83198 Mon ikke det er derfor aktierne er faldet 30% Aktiem..

0 24/3 15:32 koden 83206 joo.. måske. Men jeg er ikke overbevist. Men jeg hå..














side 2 / 543
Opret nyt indlægSorter: Nyeste|Bedste|Egne|Ulæste



BEDSTE INDLÆG



AKTIEKURSER ALLE

VWS.CO572,50+1,60%
NZYM B.CO357,00+1,19%
COLO B.CO584,50+0,86%
TRYG.CO152,90+0,53%
CHR.CO561,00+0,36%
GEN.CO1.261-2,25%
TDC.CO37,35-1,11%
WDH.CO183,10-0,65%
JYSK.CO359,00-0,55%
DANSKE.CO242,50-0,49%


ANBEFALINGER ALLE