Click
Chat
 
Du kan vedhæfte PDF, JPG, PNG, DOC(X), XLS(X) og TXT-filer. Klik på ikonet, vælg fil og vent til upload er færdig før du indsender eller uploader endnu en fil.
60
Vedhæft Send
Historik

Vælg chat via ovenstående menu
Luk reklame

      
side 1 / 207
Opret nyt indlægSorter: Nyeste|Bedste|Egne|Ulæste










1 12/3 17:00 Weee 82589 Novo/Corona

NOVO B.CO


2 12/3 17:17 koden 82592 Jeg kender ikke antallet af diabetikere i verden. men ..

6 12/3 17:29 tommycarstensen 82594 Weee Jeg ville ikke vaere saa bekymret. Slet ikke paa ..

1 12/3 17:32 cilmar 82595 PANIK.....hvor....Det er helt rationelt det der fore..

1 12/3 17:47 AJE 82596 Så længe der er nogen der absolut vil af med deres ..

0 12/3 17:53 Weee 82600 Er ikke overbevist - så dine argumenter vil jeg rigt..

0 12/3 18:33 koden 82604 ja vi må ikke håbe den muterer. kan anbefale at se ..

2 12/3 19:21 Kongkurs 82607 Den muterer rimeligt meget. Tallene fra Italien vis..

2 12/3 20:29 bgadk 82611 Italien har verdens værste dødelighed på Covid-19..

3 12/3 20:33 bgadk 82613 Myndighederne er meget transperente, og der findes ..

1 12/3 21:33 Weee 82620 bgadk Du har hele tiden de positive briller på - ..

6 12/3 17:48 Helge Larsen/PI-redaktør 82597 Weee..ældre diabetikere - især med type 1 - har ofte s..

4 12/3 18:41 tommycarstensen 82605 Weee Jeg er helt enig med Helge. Det er ikke alle di..

3 12/3 18:46 Helge Larsen/PI-redaktør 82606 Der er mange mennesker i alle aldre som får immun-s..

5 12/3 20:21 Martin7100 82609 Weee, jeg har ikke læst om de 19% af de døde i Wuhan, ..

3 12/3 20:30 tommycarstensen 82612 Martin7100 Jeg er helt enig, og kursen er naesten ti..

2 12/3 21:44 Weee 82621 Der er jeg ikke enig - når US lukker ned bliver det..

4 12/3 20:28 bgadk 82610 Covid-19 er ikke specielt dødelig - heller ikke blandt..

3 12/3 20:35 HeyimnotCram 82614 I Italien er der pt. 15113 smittede og 1016 dødsfald..

4 12/3 21:18 tommycarstensen 82618 HeyimnotCram Døds-frekvensen er højere tidligt i fo..

0 14/3 16:27 HeyimnotCram 82672 Så må vi håbe, at de danske læger er lige så dygt..

7 13/3 01:58 bgadk 82625 Du kan ikke regne det ud på den måde. Langt de fles..

1 14/3 17:01 tommycarstensen 82674 HeyimnotCram Hvor har du 1016 doedsfald i Italien f..

0 14/3 17:18 Kongkurs 82676 https://covid19info.live/ 1266 døde i Italien.

0 14/3 19:39 Weee 82684 1441 døde i Italien:(

0 14/3 19:25 Weee 82682 @ tommycarstensen Du tager alt for let på det. Tæ..

0 14/3 19:27 Weee 82683 Det er virkelig skræmmende tal. F.eks closed ca..

1 14/3 22:13 tommycarstensen 82689 Weee Det er forkert at kigge paa doedeligheden..

1 14/3 22:16 tommycarstensen 82690 Weee Faktisk tror jeg, at det vil vise sig, ..

3 14/3 22:11 tommycarstensen 82688 Weee Ja, vi snakkede vist forbi hinanden mht da..

3 14/3 22:18 tommycarstensen 82691 Weee Og lige et tredje argument mht den grelle..

1 15/3 12:21 Kongkurs 82696 Tallene fra Italien peger på at dødeligheden..

1 15/3 13:58 Weee 82697 Er helt enig i at regeringen har gjort det god..

1 15/3 14:27 bgadk 82700 Det er noget sludder. Dødeligheden er på et ..

0 15/3 17:01 Weee 82715 https://jyllands-posten.dk/premium/indblik..

1 15/3 17:48 tommycarstensen 82716 Weee Jeg er enig med bgadk . Om 6 månede..

1 15/3 17:56 Weee 82717 Premium artikler omhandlende Corona er ..

0 15/3 19:35 tommycarstensen 82727 Weee Tak for info :-) LA Times og and..

0 15/3 21:11 Hyst 82738 Det var dog en mærkelig betragtning..

0 15/3 21:14 tommycarstensen 82739 Hyst Ja, hvori ligger vores uenigh..

0 15/3 21:22 Hyst 82741 Nej, jeg bebrejder ikke præstestyre..

1 15/3 18:41 nohope 82721 Din grafik er så imponerende, det er jo..

0 15/3 19:46 tommycarstensen 82731 nohope Tak for feedback :-) Jeg har ..



1 9/3 22:08 lionking 82477 hvorfor falder bankerne så meget?

DANSKE.CO


2 9/3 22:14 exitnu 82478 Frygten er vel en stigning i misligholdte lån ...

0 9/3 22:27 Weee 82482 Tænk på alle de firmaer som kommer til at gå konkurs e..

1 10/3 01:44 Tonny9 82491 Tænk på alle os der lige har konverteret og har endn..

1 9/3 22:28 Enkommentar1 82483 Vi er vel reelt i den perfekte storm nu, en virus som ..

1 9/3 23:24 Martin7100 82484 Vent, ikke HVIS, men når det rammer Afrika - syd for..

1 9/3 23:42 doodha 82485 Luftvejsinfektioner trives og smitter bedst under k..

2 10/3 02:35 tommycarstensen 82492 doodha Den geografiske spredning tror jeg har me..

0 10/3 15:38 Martin7100 82519 som jeg har læst, så gælder det IKKE for Covid19,..

2 9/3 23:43 Helge Larsen/PI-redaktør 82486 Virus har det nu svært med høje temperaturer og meg..

3 10/3 00:19 tommycarstensen 82487 lionking Banker lever af at laane penge ud. Hvis rente..

0 10/3 05:33 bgadk 82493 Det er rigtig nok, men det forklarer ikke de tyske o..

1 10/3 06:03 tommycarstensen 82494 bgadk Jep, jeg har tænkt det samme som dig, men mar..

0 10/3 08:14 zeloo 82495 Spørgsmålet er hvor langt Danske Bank skal ned fø..

2 10/3 09:07 Helge Larsen/PI-redaktør 82497 "Bank investors confront a new fear: oil company de..

0 10/3 14:12 tommycarstensen 82512 Jeg så på Bloomberg eller CNBC eller Yahoo Financ..

2 10/3 15:17 tommycarstensen 82517 It's a 'Swimming Naked' Moment: The Financial S..

1 10/3 15:20 tommycarstensen 82518 Jeg glemte en paragraf: "European banks are an..

0 12/3 14:46 bgadk 82582 Igen, det er generel usikkerhed. Leveraged l..

0 12/3 11:26 bgadk 82573 Det er så bare igen eksemplet på, at i store nedt..

1 10/3 10:09 mccarthy 82502 Vil lige nævne at spanske banker er banket i dørken. F..

1 10/3 11:32 msln 82504 Danske bank ligger i 9% og Nordea ligger også højt -..

2 10/3 14:50 NielsC 82516 Jeg føler også en del banker ser meget interessante ud..

0 10/3 15:40 Martin7100 82520 Alt for tidligt med banker, du spreder ikke din risi..

2 10/3 16:14 NielsC 82521 Hvem siger, at jeg er færdig med at sprede min risi..

0 10/3 23:54 Martin7100 82533 Du skriver i 82516 "Der ligger banker i lav risi..

1 11/3 09:42 NielsC 82537 Så skal jeg måske lukke lidt op for min måde at..

0 11/3 18:53 Martin7100 82552 Du skrev, at banker ligger i lav risiko ved di..

0 11/3 20:15 tommycarstensen 82556 2019-04-11 Eksperter: Danske Bank mangler 50..

0 12/3 11:29 bgadk 82574 "Eksperterne" er Johannes Raaballe, som ha..

1 11/3 20:49 NielsC 82559 Når jeg taler om "de sidste år" så mener jeg..

0 12/3 10:45 Martin7100 82571 Kære Niels Det står dig frit for, hvordan..

1 12/3 10:56 NielsC 82572 Du sammenligner mine svar med EI og komm..

1 12/3 11:34 bgadk 82575 NielsC og jeg, kender ikke hinanden og i..

1 12/3 11:52 NielsC 82577 Hej bgadk Efter dagens formiddags-handl..

0 12/3 12:46 Martin7100 82578 Jeg "antyder" intet, jeg "prøver" at re..

0 12/3 14:44 NielsC 82581 Nej nej og nej. Du læser simpelthen s..

2 12/3 15:04 Helge Larsen/PI-redaktør 82584 Niels....Det er ikke noget vi har n..

1 12/3 15:10 bgadk 82585 Jeg håber ikke du sletter tråden. D..

2 12/3 15:29 Helge Larsen/PI-redaktør 82586 Jeg ved det bgadk. Giver tråden en ..

1 12/3 16:29 tommycarstensen 82588 Helge, bare lad det hele stå. Bare ..






3 26/2 11:19 Kænned 82074 De bedste tilbud i markedet

AMAT, DAI, DANSKE.CO, DECK, NKE, NVDA


3 26/2 12:49 Kyed01 82076 Der er mange kandidater. Spoergsmaalet er hvornår ra..

6 26/2 16:07 CashFlowGuy 82079 Tilbud? Markedet er tilbage til hvor det var for et p..

3 26/2 19:13 tommycarstensen 82090 CashFlowGuy Jeg er ikke uenig i din analyse ;-) Har ..

1 26/2 19:18 bgadk 82091 Ja, men det hjælper ikke når virussen ser ud til at..

3 26/2 19:26 tommycarstensen 82092 *1* tilfaelde i Brasilien. *1* nyt tilfaelde i Si..

2 26/2 21:21 PMPirate2 82093 Enig. Jeg har ikke selv solgt nogen aktier i de..

4 26/2 21:28 CashFlowGuy 82096 Helt enig i at man ikke skal sælge ud på det he..

1 26/2 21:54 bikube 82098 Der er 5 nye lande idag, der har meldt om Coron..

5 26/2 22:04 tommycarstensen 82099 Jeg har lige kigget dagens rapport fra WHO. Ku..

2 26/2 22:16 tommycarstensen 82100 Coronavirus fatality rates vary wildly depen..

0 26/2 23:04 bgadk 82103 Det ser ud som om at kineserne begynder at f..

1 26/2 22:22 bikube 82101 Så kom Norge også med på listen. Herhjemme er ..

1 26/2 23:07 bgadk 82105 Det er allerede forældet information. Her er da..

3 26/2 23:12 CashFlowGuy 82107 Resten af verden er formentlig der hvor Kina v..

1 26/2 23:39 tommycarstensen 82110 Microsoft warns it will miss guidance for segment that..

4 27/2 01:05 Thorkild01 82112 Jeg garanterer ikke for at billedet taler sandt, men..

3 27/2 01:09 tommycarstensen 82113 Thorkild01 Det er en god figur. Omvendt er det ogsa..

4 27/2 01:46 Thorkild01 82114 Enig Tommy. A pro pos min kommentar til figuren. ..

5 27/2 01:59 bgadk 82116 Bortset fra at den siger "thus far the virus appear..

3 27/2 03:46 tommycarstensen 82117 CDC confirms first possible 'community spread' co..

1 27/2 04:04 bgadk 82118 Av.... Det er derfor futuren falder...

1 27/2 13:59 Kristensen 82137 Japan's Abe to Shut Schools Nationwide to Figh..

0 27/2 15:50 Zinkler 82143 Nu har Corona ikke eksisteret lige så længe som inf..

2 27/2 22:30 ThomasVarTaget 82165 Jeg er overordnet enig i, at der reageres for volds..

0 27/2 22:47 koden 82166 hvor har du de tal fra 0.06% mod 2.96%?

0 28/2 11:02 Kristensen 82183 Tror han henviser til dette Tweet som @Thorkil0..

0 28/2 11:18 koden 82184 ahh.. tak. Kiggede lige på link. hvor kommer d..

1 28/2 16:22 CashFlowGuy 82205 Nu skal vi huske på, at under svineinfluenza pand..

0 28/2 16:58 CashFlowGuy 82208 Okay! Jeg kunne ikke dy mig, jeg har købt en sm..






side 1 / 207
Opret nyt indlægSorter: Nyeste|Bedste|Egne|Ulæste



BEDSTE INDLÆG



AKTIEKURSER ALLE

VWS.CO572,50+1,60%
NZYM B.CO357,00+1,19%
COLO B.CO584,50+0,86%
TRYG.CO152,90+0,53%
CHR.CO561,00+0,36%
GEN.CO1.261-2,25%
TDC.CO37,35-1,11%
WDH.CO183,10-0,65%
JYSK.CO359,00-0,55%
DANSKE.CO242,50-0,49%


ANBEFALINGER ALLE