Click
Chat
 
Du kan vedhæfte PDF, JPG, PNG, DOC(X), XLS(X) og TXT-filer. Klik på ikonet, vælg fil og vent til upload er færdig før du indsender eller uploader endnu en fil.
60
Vedhæft Send
Historik

Vælg chat via ovenstående menu
Luk reklame

      
side 1 / 19
Opret nyt indlægSorter: Nyeste|Bedste|Egne|Ulæste






8 21/10 18:52 Markettimer 78190 Peter Schiff og den mulige økonomiske nedtur


2 21/10 18:58 Markettimer 78191 Det skal siges som kommentar til mit indlæg, at jeg er..

3 21/10 21:26 bgadk 78193 Som jeg tidligere har dokumenteret på det hedengangn..

3 21/10 21:33 Markettimer 78194 Jeg vil give dig ret i, at flere af hans forudsigel..

2 21/10 21:58 bgadk 78196 Hele hans analyse ramme er forkert. Men han har i..

20 21/10 21:56 bgadk 78195 Lad mig lige liste hans fejl i den video: 1) (1-2min)..

5 21/10 22:04 Markettimer 78197 Tak for din grundige gennemgang. Jeg kan sige efter ..

4 22/10 15:55 Markettimer 78224 Hej igen, Jeg har ikke været meget ved computeren i..

9 22/10 20:53 bgadk 78235 Med hensyn til at lade markederne selv tage sig af ..

0 24/10 03:20 msn 78298 Adfærd: Er du urmenneske eller rationel investor,..

1 24/10 07:24 Helge Larsen/PI-redaktør 78299 I forlængelse af podcasten vil jeg anbefale, at..

0 25/10 00:18 bgadk 78339 Jeg forsøger at være rationel i mine investerin..

3 22/10 09:04 Kongkurs 78204 Tak for indlægget HHN. Der er mange interessante punkt..

7 22/10 20:59 bgadk 78236 De lave renter har ganske rigtigt hævet mange aktiv ..

2 23/10 09:29 Kongkurs 78252 De lave renter. mener ikke at kunne huske, at der h..

6 23/10 22:51 bgadk 78291 I tidligere tider, så kostede det også penge at b..

0 24/10 07:59 Kongkurs 78303 Nej - jeg vil have de ultra riges formuer beska..

0 24/10 19:17 bgadk 78327 Formålet med QE kan være nogle af de følgende ..

0 4/11 12:03 Kongkurs 78688 Hvor de rige penge vil ende når de bliver be..

1 24/10 19:23 bgadk 78329 Men ja, vi er ved grænsen hvor den marginelle ..

8 22/10 09:31 Arne A 78207 Jeg har ikke hørt Peter Schiffs tale - og kommer helle..

4 22/10 10:07 Cloverfield 78208 Enig, det er trættende med alle disse spådomme og sk..

3 22/10 11:35 msn 78214 Enig, der er mange "spådomme og skabelon-journalist..

2 22/10 14:15 msn 78221 PS: 2020 , bør man nok lytte til det gamle mundhe..

4 23/10 01:38 bgadk 78242 Som man ser den makroøkonomiske bane, så ville ..

0 23/10 22:08 Pensionisten 78289 Der er mange versioner af det gamle mundheld. P..

3 22/10 15:35 Markettimer 78223 Jeg er helt enig i, at mange medier bevidstløst vid..

2 22/10 15:34 Markettimer 78222 Jeg er for så vidt enig med dig. Og som jeg skriver,..

6 22/10 21:02 bgadk 78237 Man gør klogt i at følge med i den generelle makroøk..

1 22/10 21:10 msn 78238 Det var da lidt af en arrogant holdning. mvh Michae..

7 22/10 21:13 bgadk 78239 Schiff dømmer sig selv, ved konstant at tage fejl..

2 22/10 21:16 msn 78240 no comment


0 15/10 21:39 Anderss74 77951 Investeringsforening.












0 15/10 11:32 move 75908 Argentina











side 1 / 19
Opret nyt indlægSorter: Nyeste|Bedste|Egne|Ulæste



Makro - BEDSTE INDLÆG



AKTIEKURSER ALLE

VWS.CO572,50+1,60%
NZYM B.CO357,00+1,19%
COLO B.CO584,50+0,86%
TRYG.CO152,90+0,53%
CHR.CO561,00+0,36%
GEN.CO1.261-2,25%
TDC.CO37,35-1,11%
WDH.CO183,10-0,65%
JYSK.CO359,00-0,55%
DANSKE.CO242,50-0,49%


ANBEFALINGER ALLE