Click
Chat
 
Du kan vedhæfte PDF, JPG, PNG, DOC(X), XLS(X) og TXT-filer. Klik på ikonet, vælg fil og vent til upload er færdig før du indsender eller uploader endnu en fil.
60
Vedhæft Send
Historik

Vælg chat via ovenstående menu
Luk reklame

      
side 1 / 15
Opret nyt indlægSorter: Nyeste|Bedste|Egne|Ulæste










0 2/1 12:14 lionking 80536 Reklamer af dubiøs karakter på proinvestor


2 2/1 12:18 Helge Larsen/PI-redaktør 80539 Jeg har ikke sådanne reklamer på nogen af mine skærme?..

0 2/1 12:35 lionking 80541 Det er stadig noget tyndt at et seriøst aktieforum v..

1 2/1 12:39 koden 80542 Jo.. men hvis man bruger google browser og det er d..

0 2/1 12:39 Helge Larsen/PI-redaktør 80543 lionking...Jeg kan intet gøre som udbyder i relatio..

0 2/1 12:43 koden 80544 Utroligt det kan blive ved Fra Oktober... https:..

0 2/1 12:44 lionking 80545 Men det er da dig, der udlejer pladsen på din hje..

2 2/1 12:50 Helge Larsen/PI-redaktør 80546 Jeg har stort set alt solgt til faste partnere...

1 2/1 12:54 lionking 80549 Ok - det er utroligt at vi har bygget et syste..

1 2/1 12:55 Helge Larsen/PI-redaktør 80550 Alle typer medier har denne problematik. Har de..

0 2/1 13:04 lionking 80552 Men denne annonce er lige en tak værre i min o..

1 2/1 18:56 Martin7100 80561 LIONKING - kender du til adblocker? Det stopper..

0 3/1 00:14 lionking 80577 jeg har ikke brugt ad-blockers i mange år. Jeg..

1 2/1 12:50 lionking 80547 Jeg synes det er utroligt at en mastodont, som go..

0 2/1 13:05 Helge Larsen/PI-redaktør 80553 Hverken Google eller f.eks. Facebook kan åbenba..

1 2/1 13:09 lionking 80555 eller ønsker at gøre noget ved dette. Det bur..

2 2/1 13:07 AJE 80554 Google viser dig reklamer, som oftest er relate..

0 2/1 19:25 lyngpower 80562 Det er så derfor det er godt have aktier i sam..

1 3/1 10:26 koden 80584 Det kunne Trump ikke have sagt bedre...

1 2/1 12:27 koden 80540 Det er google og den med Mads er på mange websites.











3 31/10 21:16 Mads83 78584 Udnyttelse af 27% aktiebeskatningen


5 31/10 22:04 Slåen 78588 Skattemæssigt er det sådan set ikke i orden at sælge o..

3 31/10 22:12 Mads83 78589 Tak for svar! Se, den vinkel havde jeg ikke skænket ..

3 1/11 09:02 Slåen 78597 Det er aldrig til at vide hvornår man er clear. Alt..

4 1/11 12:53 DjengisCash 78613 Du løber en reel risiko bare du er ude af aktien ..

1 2/11 18:49 Insolvens 78641 Hvorvidt et salg og genkøb af en aktie accepter..

3 2/11 20:33 DjengisCash 78646 Emnet er noterede aktier og her er skattebereg..

3 3/11 08:59 Insolvens 78652 Selvom Skattestyrelsen er så venlig at still..

2 3/11 12:46 DjengisCash 78657 Ja det er jo sådan reglerne er formuleret,..

4 3/11 13:19 Mads83 78658 Spændende og nuanceret debat, der ikke e..

1 3/11 15:41 DjengisCash 78660 Spændende strategi som godt kan forsvar..

4 3/11 16:33 Arne A 78661 Problemet i den Juridiske Vejlednings teks..

3 3/11 16:40 Arne A 78663 Og det er sådan set sjusk, at Skat ikke ..

3 3/11 18:01 DjengisCash 78665 Rart med den historiske vinkel, for SKA..

1 4/11 15:42 RoninDK 78699 Hmmm kom lige til at tænke på: Akties..

2 4/11 20:12 DjengisCash 78709 Skatten på aktiesparekontoen er 17 ..

2 5/11 10:42 Insolvens 78736 Den Juridiske Vejledning er - som det..

3 5/11 11:50 Mads83 78748 Så fik jeg snakket med Skat og blev..

1 5/11 12:05 Insolvens 78750 Tak for opfølgningen. Interessant. ..

0 5/11 12:23 DjengisCash 78755 Men det er jo på ingen måde tilfred..

0 5/11 12:32 Mads83 78756 Fik Skat ikke "opdateret" deres sys..

0 5/11 12:45 DjengisCash 78759 Fik du svar på, om dit ønske om ska..

0 5/11 12:53 Mads83 78762 Jeg fortalte blankt at min intentio..

0 5/11 13:08 DjengisCash 78763 Ok, men reglerne er da absurde. Ha..

0 5/11 13:10 Mads83 78764 Fuldstændig enig!

0 14/11 11:15 koden 79157 jeg pønser lidt på det samme. Er vi..

0 14/11 12:29 Martin7100 79163 Udnyt de 27 % i år pga. beskatninge..

0 14/11 13:02 koden 79165 Tak. I nordea investor står det ful..

0 14/11 15:05 Slåen 79176 Ja, det er korrekt

0 14/11 21:11 Martin7100 79197 hmm... Er du sikker på, at det "er ..

1 14/11 22:08 koden 79199 Den er god nok. Tjekkede beløbet op..







side 1 / 15
Opret nyt indlægSorter: Nyeste|Bedste|Egne|Ulæste



Ny investor - BEDSTE INDLÆG



AKTIEKURSER ALLE

VWS.CO572,50+1,60%
NZYM B.CO357,00+1,19%
COLO B.CO584,50+0,86%
TRYG.CO152,90+0,53%
CHR.CO561,00+0,36%
GEN.CO1.261-2,25%
TDC.CO37,35-1,11%
WDH.CO183,10-0,65%
JYSK.CO359,00-0,55%
DANSKE.CO242,50-0,49%


ANBEFALINGER ALLE