Click
Chat
 
Du kan vedhæfte PDF, JPG, PNG, DOC(X), XLS(X) og TXT-filer. Klik på ikonet, vælg fil og vent til upload er færdig før du indsender eller uploader endnu en fil.
60
Vedhæft Send
Historik

Vælg chat via ovenstående menu
Luk reklame

      
side 1 / 482
Opret nyt indlægSorter: Nyeste|Bedste|Egne|Ulæste

0 23/6 08:55 Gessø 75650 Crypto














1 3/5 13:14 Skjeller 75578 Udbytter






0 25/4 22:20 Kadnil 75558 Mærkeligt afkast ?

GS


0 26/4 12:23 FelixTheCAT 75562 Valutakurstab måske?


2 25/4 20:45 XJK 75557 Flyvende biler







3 19/4 09:47 mads007 75537 Gaming


0 20/4 22:04 Investor7500 75544 Spændende liste! Har selv tradet lidt i Activision Bl..

0 24/4 08:21 Livermore 75551 Hvad med Evolution Gaming?

1 24/4 08:43 mads007 75552 Evolution Gaming er en on line "gambling"/"betting"..

0 30/4 13:29 mads007 75573 artikel om Sveriges gamingindustri fra Seatlle Times: ..

1 4/5 08:44 mads007 75579 G5ent regnskab i dag. BOOM! Q4 var skuffende overskud..

0 4/5 21:31 mads007 75585 Activision Blizzard kommer med regnskab i aften. Jeg ..

0 4/5 23:47 mads007 75586 vækst på 17-19% i top og bund.

0 11/5 09:57 mads007 75596 EA er steget 13% ovenpå regnskabet i går. Activision o..

0 12/5 16:17 Høygaard 75609 I forhold til e-sport er det så ikke muligt at købe ..

0 13/5 00:40 mads007 75610 Nope, valve er ikke børsnoteret. Men jeg er ikke si..

0 11/5 10:14 mads007 75597 Netease er kommet med regnskab i aftes. Toplinjen voks..

0 16/5 09:26 mads007 75615 THQ nordic regnskab ude. Væksten ca. 100%. Omsætning o..

0 16/5 09:34 mads007 75616 Stillfront group regnskab til morgen. Ca 20% vækst, me..

1 23/5 15:29 mads007 75627 Bomstærkt regnskab fra Take Two. 2018 bliver lidt sløj..

0 6/6 14:12 mads007 75633 Status efter 2 mdr: G5ent: 5% Activision B: 20% EA: 2..

0 7/6 08:55 mads007 75636 Jeg har købt en lille portion Zynga. De er igang med..

1 17/6 02:29 Kasparhansen 75641 Hej Mads, jeg er selv 'all in' på gaming sektoren. Som..

0 17/6 20:42 mads007 75642 Hej Kaspar Hvilken mægler bruger du til at handle C..

0 18/6 18:06 Kasparhansen 75644 Jeg er på SaxoTrader, og jeps de har planer om en f..

0 20/6 11:35 mads007 75649 Tencent er aktionær i Paradox. De samarbejder om ..


3 19/4 09:16 mads007 75535 Gambling


1 19/4 09:30 mads007 75536 Netentertainment kommer med Q1 imorgen. Netent er le..

0 20/4 09:58 mads007 75541 Regnskabet var halvsløjt som forventet. Operating m..

2 20/4 09:11 mads007 75540 Evolution Gaming Fantastisk rapport til morgen. Vækste..

1 20/4 17:44 manielsen 75543 Ja fantastisk rapport. Gaming Innovation Group er ..

0 21/4 09:01 mads007 75546 Nordea har hævet anbefalingen til 420, hvilket svar..

0 28/4 11:10 mads007 75570 Jeg kender ikke Norge så godt, ved ikke hvor jeg ka..

0 1/5 10:19 manielsen 75574 GIG tjener da penge både i Q4 og for hele 2016. ..

0 7/6 08:53 mads007 75635 Evolution G flytter fra first North til Large cap id..

0 21/4 08:59 mads007 75545 Betsson kommer med Q1 den 27 april. Betsson er 70% ca..

1 27/4 08:46 mads007 75564 Regnskabet synes jeg som helhed er lovende. Bettson ..

0 24/4 13:20 mads007 75553 Betting som helhed vokser i samme takt som økonomien. ..

0 25/4 10:14 mads007 75556 Kindred group (tidligere unibet) kommer med regnskab i..

0 26/4 08:58 mads007 75559 Regnskabet med 17% vækst. Men markedsføringsudgifter..

0 26/4 10:01 manielsen 75560 Udgifterne til markedsføring er høje, men jeg tror ..

1 26/4 10:31 mads007 75561 ja, det er rigtigt, men i perioder vil alle disse..

0 28/4 08:49 mads007 75569 her er et godt klip med oversigt over de svenske betti..

0 1/5 10:24 manielsen 75575 En intressant vinkel er at store engelske betting vi..

0 29/4 09:47 mads007 75572 her er en oversigt fra Swedbank: https://www.swedbank-..

0 3/5 08:45 mads007 75576 LeoVegas rapport til morgen. Virker Bomstærkt. Organis..

0 3/5 08:59 mads007 75577 Hvis marginalen havde været den samme som i Q3 og Q4..

0 5/5 00:11 mads007 75587 steg 9,5% i dag. LeoVegas styrke er at de er bygge..

0 5/5 00:50 mads007 75588 Jeg har overvægtet cherry idag. Dette da aktien ikke h..

1 10/5 10:23 mads007 75595 Cherry kom med regnskab idag. Jeg har reduceret. Købet..

0 11/5 11:36 manielsen 75598 Tak for to meget interesante tråde om gaming og gamb..

0 11/5 15:50 mads007 75601 Top tre gambling er i tilfældig rækkefølge, de har ..

0 11/5 15:10 Helge Larsen/PI-redaktør 75599 Hej Mads, Hvad syntes du om Hugo Games og Funcom?

0 11/5 15:14 Helge Larsen/PI-redaktør 75600 Gaming aktier stormer frem i USA: http://penge.bor..

1 11/5 16:53 mads007 75602 Hej Helge Funcom er virkelig frygtelig. Faldende o..

1 11/5 16:59 mads007 75603 Hvis du mangler et par frimærker er Paradox, THQ ..

0 11/5 17:06 Helge Larsen/PI-redaktør 75605 Tak..Jeg får mange spørgsmål om de to selskaber. ..

2 12/5 12:39 mads007 75608 Hej Helge Her er det lange svar: I gamingbranche..

0 13/5 10:22 Helge Larsen/PI-redaktør 75611 Tusinde tak for gode reflektioner. Jeg har lidt..

0 13/5 10:24 Helge Larsen/PI-redaktør 75612 PS: Jeg vil se nærmere på de selskaber du fore..

0 13/5 15:26 mads007 75613 Hej Helge Lyder godt, glæder mig til at høre ..

1 16/5 09:45 mads007 75617 Jeg har overvægtet Catena Media i dag inden regnskabet..

0 16/5 19:42 Helge Larsen/PI-redaktør 75618 FUNCOM - Q1-regnskab. http://e24.no/boers-og-finans..

1 17/5 08:35 mads007 75620 Ser virkelig godt ud. Jeg kan ikke bedømme om det ..

0 17/5 09:55 Helge Larsen/PI-redaktør 75622 Det lyder som en fornuftig strategi Mads. Kan sag..

0 17/5 13:57 mads007 75623 Spændende hvor højt den skal nu :-)

0 17/5 08:23 mads007 75619 Q1 Catena Media: revenues vokser 104% New depositin..

0 17/5 09:44 manielsen 75621 Helt godkendt, men der er meget indpriset i kursen...

0 17/5 13:57 mads007 75624 http://www.di.se/nyheter/catena-medias-vd-spararn..

0 6/6 14:22 mads007 75634 Status efter små to mdr: Kindred: 0% incl udbytte Bet..

0 12/6 15:07 Lasse97 75638 Hej Mads Rigtigt interessant at høre om mulighedern..

0 13/6 09:28 mads007 75639 Hej Lasse LeoVegas og Evolution gaming er mine topp..

0 14/6 16:34 Lasse97 75640 Okay mange tak! Jeg tager et kig på det



side 1 / 482
Opret nyt indlægSorter: Nyeste|Bedste|Egne|Ulæste



BEDSTE INDLÆG



AKTIEKURSER ALLE

COLO B.CO584,50+0,86%
GN.CO202,50+0,75%
TDC.CO38,81+0,65%
NOVO B.CO294,00+0,62%
TRYG.CO142,80+0,56%
CARL B.CO712,00-0,97%
CHR.CO489,00-0,95%
MAERSK A.CO12.030-0,91%
PNDORA.CO627,50-0,40%
MAERSK B.CO12.650-0,39%


ANBEFALINGER ALLE