Click
Chat
 
Du kan vedhæfte PDF, JPG, PNG, DOC(X), XLS(X) og TXT-filer. Klik på ikonet, vælg fil og vent til upload er færdig før du indsender eller uploader endnu en fil.
60
Vedhæft Send
Historik

Vælg chat via ovenstående menu
Luk reklame

Q&A med Zealand Pharma, 8 Juni kl 15.00 Læs mere her
      
side 1 / 482
Opret nyt indlægSorter: Nyeste|Bedste|Egne|Ulæste







1 3/5 13:14 Skjeller 75578 Udbytter






0 25/4 22:20 Kadnil 75558 Mærkeligt afkast ?

GS


0 26/4 12:23 FelixTheCAT 75562 Valutakurstab måske?


2 25/4 20:45 XJK 75557 Flyvende biler








3 19/4 09:16 mads007 75535 Gambling


1 19/4 09:30 mads007 75536 Netentertainment kommer med Q1 imorgen. Netent er le..

0 20/4 09:58 mads007 75541 Regnskabet var halvsløjt som forventet. Operating m..

2 20/4 09:11 mads007 75540 Evolution Gaming Fantastisk rapport til morgen. Vækste..

1 20/4 17:44 manielsen 75543 Ja fantastisk rapport. Gaming Innovation Group er ..

0 21/4 09:01 mads007 75546 Nordea har hævet anbefalingen til 420, hvilket svar..

0 28/4 11:10 mads007 75570 Jeg kender ikke Norge så godt, ved ikke hvor jeg ka..

0 1/5 10:19 manielsen 75574 GIG tjener da penge både i Q4 og for hele 2016. ..

0 21/4 08:59 mads007 75545 Betsson kommer med Q1 den 27 april. Betsson er 70% ca..

1 27/4 08:46 mads007 75564 Regnskabet synes jeg som helhed er lovende. Bettson ..

0 24/4 13:20 mads007 75553 Betting som helhed vokser i samme takt som økonomien. ..

0 25/4 10:14 mads007 75556 Kindred group (tidligere unibet) kommer med regnskab i..

0 26/4 08:58 mads007 75559 Regnskabet med 17% vækst. Men markedsføringsudgifter..

0 26/4 10:01 manielsen 75560 Udgifterne til markedsføring er høje, men jeg tror ..

1 26/4 10:31 mads007 75561 ja, det er rigtigt, men i perioder vil alle disse..

0 28/4 08:49 mads007 75569 her er et godt klip med oversigt over de svenske betti..

0 1/5 10:24 manielsen 75575 En intressant vinkel er at store engelske betting vi..

0 29/4 09:47 mads007 75572 her er en oversigt fra Swedbank: https://www.swedbank-..

0 3/5 08:45 mads007 75576 LeoVegas rapport til morgen. Virker Bomstærkt. Organis..

0 3/5 08:59 mads007 75577 Hvis marginalen havde været den samme som i Q3 og Q4..

0 5/5 00:11 mads007 75587 steg 9,5% i dag. LeoVegas styrke er at de er bygge..

0 5/5 00:50 mads007 75588 Jeg har overvægtet cherry idag. Dette da aktien ikke h..

1 10/5 10:23 mads007 75595 Cherry kom med regnskab idag. Jeg har reduceret. Købet..

0 11/5 11:36 manielsen 75598 Tak for to meget interesante tråde om gaming og gamb..

0 11/5 15:50 mads007 75601 Top tre gambling er i tilfældig rækkefølge, de har ..

0 11/5 15:10 Helge Larsen/PI-redaktør 75599 Hej Mads, Hvad syntes du om Hugo Games og Funcom?

0 11/5 15:14 Helge Larsen/PI-redaktør 75600 Gaming aktier stormer frem i USA: http://penge.bor..

1 11/5 16:53 mads007 75602 Hej Helge Funcom er virkelig frygtelig. Faldende o..

1 11/5 16:59 mads007 75603 Hvis du mangler et par frimærker er Paradox, THQ ..

0 11/5 17:06 Helge Larsen/PI-redaktør 75605 Tak..Jeg får mange spørgsmål om de to selskaber. ..

2 12/5 12:39 mads007 75608 Hej Helge Her er det lange svar: I gamingbranche..

0 13/5 10:22 Helge Larsen/PI-redaktør 75611 Tusinde tak for gode reflektioner. Jeg har lidt..

0 13/5 10:24 Helge Larsen/PI-redaktør 75612 PS: Jeg vil se nærmere på de selskaber du fore..

0 13/5 15:26 mads007 75613 Hej Helge Lyder godt, glæder mig til at høre ..

1 16/5 09:45 mads007 75617 Jeg har overvægtet Catena Media i dag inden regnskabet..

0 16/5 19:42 Helge Larsen/PI-redaktør 75618 FUNCOM - Q1-regnskab. http://e24.no/boers-og-finans..

1 17/5 08:35 mads007 75620 Ser virkelig godt ud. Jeg kan ikke bedømme om det ..

0 17/5 09:55 Helge Larsen/PI-redaktør 75622 Det lyder som en fornuftig strategi Mads. Kan sag..

0 17/5 13:57 mads007 75623 Spændende hvor højt den skal nu :-)

0 17/5 08:23 mads007 75619 Q1 Catena Media: revenues vokser 104% New depositin..

0 17/5 09:44 manielsen 75621 Helt godkendt, men der er meget indpriset i kursen...

0 17/5 13:57 mads007 75624 http://www.di.se/nyheter/catena-medias-vd-spararn..









side 1 / 482
Opret nyt indlægSorter: Nyeste|Bedste|Egne|Ulæste



BEDSTE INDLÆG



AKTIEKURSER ALLE

TDC.CO37,50+2,15%
NOVO B.CO277,10+1,73%
CARL B.CO697,50+1,45%
TOP.CO189,60+1,07%
CHR.CO464,00+0,94%
PNDORA.CO662,00-1,34%
NDA DKK.CO86,30-1,26%
GEN.CO1.401-1,20%
FLS.CO391,90-0,71%
JYSK.CO355,60-0,39%


ANBEFALINGER ALLE